КАГАРЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

   На Головну | E-mail

09200, місто Кагарлик Київської області, площа Незалежності, 1. Телефони: (04573) 5-16-40, 5- 40-77, 6-09-34, е-mail: kagrada@ukr.net

Пошук по сайту

 

Головне меню

 

Погода

 

Банерообмін

 

Пошук в Інтернеті

 

Календар

 

 
Пам`ятаємо. Сумуємо. Шануємо
 

 

71 рік тому фашистські війська без оголошення війни перетнули кордони Радянського Союзу. Розпочалась Велика Вітчизняна війна. Чорним смерчем пройшла вона по українській землі. Мільйони людських жертв згоріли в її горнилі. Значних втрат зазнала економіка країни.

Величезними були і втрати Кагарличчини. За 882 тяжких днів, що тривала окупація району, 5240 його жителів були відправлені у німецьке рабство, половина з них не повернулася на Батьківщину. 900 наших земляків було закатовано у Ржищівському костьолі. 750 жертв – такий рахунок звірячої розправи, влаштованої гестапівцями в Калиновому Яру Кагарлицького парку в січні 1943-го.

Загалом за роки війни загинуло на фронтах, у партизанському русі, підпіллі, розстріляно, закатовано фашистами понад 15 тисяч жителів нашого району.

Кожного року 22 червня ми всі в скорботі вшановуємо пам’ять тих, хто не прийшов з доріг війни, загинув під час окупації, поліг в фашистських застінках, концтаборах на невільних роботах.

Цього року скорботною процесією пройшли вулицями Кагарлика ветерани Великої вітчизняної, жителі міста, керівництво району та міста. Вони поклали квіти до меморіалу в міському парку та взяли участь у мітингу-реквіємі. До присутніх зі словами скорботи по жертвах війни та поваги до ветеранів, солдатських вдів, працівників тилу,  які живуть поряд, звернувся міський голова Олександр Панюта. Спогадами про ті роки поділився ветеран, учасник бойових дій, інвалід війни Григорій Шульга. Полеглих було вшановано хвилиною мовчання. Участь у заходах взяли голова районної ради Віктор Бевз, перший заступник голови РДА Зіновій Лялюк та заступник Світлана Муковоз, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Козенко.

На завершення мітингу пролунала пісня «Журавлі» у виконанні Анатолія Климака.

За матеріалами газети "Вісник Кагарличчини"

 

 

Оголошення

 

Посилання

 

Новини

 

 

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Лічильник

 

  Юрій Донських-2011 © Офіційний сайт Кагарлицької районної ради