КАГАРЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

   На Головну | E-mail

09200, місто Кагарлик Київської області, площа Незалежності, 1. Телефони: (04573) 5-16-40, 5- 40-77, 6-09-34, е-mail: kagrada@ukr.net

Пошук по сайту

 

Головне меню

 

Погода

 

Банерообмін

 

Пошук в Інтернеті

 

Календар

 

 
Участь у нараді з питань формування проекту Південного госпітального округу
 

 

Опубліковано 20.04.2017

 

 

Вчора, 19 квітня, голова районної ради Іван Семцов та головний лікар Комунального закладу Кагарлицької районної ради "Кагарлицька центральна районна лікарня" Віктор Кулініченко взяли участь в нараді щодо обговорення формування проекту Південного госпітального округу Київської області.

 

Участь в засіданні взяли голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган,  народний депутат України Ірина Сисоєнко, голова обласної ради Ганна Старикова,  голови районних рад.

 

 

Приводом для зустрічі стало звернення районних рад до керівництва області. Очільники 11-ти районів вважають, що реформа медичної галузі не здатна забезпечити реалізацію основного принципу охорони здоров’я – доступності, якості та своєчасне надання медичної допомоги.

 

Протягом декількох годин тривала дискусія саме по питанню утворення госпітального округу з центром в місті Біла Церква. Голови районних в один голос висловили занепокоєння тим, що районні лікарні можуть закритися через впровадження реформи.

 

Під час наради керівництво облради та обладміністрації дало максимально докладні роз'яснення щодо ключових змін, які відбудуться у сфері медицини та обговорили покроковий алгоритм впровадження реформи на Київщині. Крім того, прийняли спільне рішення про необхідність продовження практики проведення нарад на місцях — у чотирьох госпітальних округах — аби максимально проінформувати громаду про переваги медичної реформи та методику її проведення на Київщині.

 

«Київська область була однієї з перших областей всієї України, яка подала своєчасно, з обрахунками проект рішень для затвердження госпітальних округів», – зазначила народний депутат Ірина Сисоєнко.

Народний депутат пояснила, що далі, після затвердження плану госпітальних округів, кожний із них має детально відпрацьовувати подальший план роботи. Усі питання мають бути сформовані госпітальною радою.

«Без вас жодне рішення не буде прийнято. В Положенні про госпітальний округ ми, як народні депутати, зобов’язали Уряд приймати рішення по структурі госпітального округу виключно рішенням госпітальної ради», – сказала Ірина Сисоєнко.

 

Директор департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович повідомила, що зараз проводиться аудит ресурсів усіх стаціонарних закладів охорони здоров’я, які є на території кожного із районів і міст обласного значення.

«Ми аналізуємо звернення населення за видами медичної допомоги, включаючи швидку екстрену медичну допомогу, кількість викликів по кожному напрямку, кількість госпіталізацій. Ми збираємо кількість звернень за невідкладною медичною допомогою», – зазначила Алла Арешкович.

За словами Арешкович, усі зібрані дані потрібні для того, щоб, після їхнього опрацювання, взяти за основу статистику та запропонувати ту структуру по видах медичної допомоги, яка буде необхідна кожному із районів. Далі ці матеріали будуть винесені на громадське обговорення та передані госпітальним радам.

 «Головна проблема у повній відсутності інформації. Люди на місцях не розуміють, яким чином буде відбуватися медична реформа та що вона передбачає. А тому у більшості населення складається враження, що завтра медичні заклади будуть закриті. Проте ми, як представники органів місцевого самоврядування, маємо максимально використовувати засоби масової інформації, проводити зустрічі, щоб розповісти мешканцям Київщини, що і як буде змінено», - сказала очільниця облради.

 

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталія Бігарі нагадала присутнім, що лише у стінах обласної ради відбулося вже дві зустрічі – у лютому та березні 2017 року – з головними лікарями районних лікарень Київщини.

 

Наприкінці наради Наталія Бігарі запропонувала зібратися разом із головами районних рад у Білій Церкві, де й буде знаходитись центр госпітального округу.  

 

Нагадаємо, 22 березня 2017 року Кабінетом Міністрів України затверджено план по створенню в Київській області 4-х госпітальних округів, одним із яких має стати Південний (Білоцерківський госпітальний округ). Даний округ включає в себе м. Біла Церква, Білоцерківський, Богуславський, Володарський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищанський, Таращанський, Тетіївський райони та м. Ржищів.

 

 

 

 

 

 

Оголошення

 

Посилання

 

Новини

   

 

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Лічильник

 

  Юрій Донських-2011 © Офіційний сайт Кагарлицької районної ради