КАГАРЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА

 

   На Головну | E-mail

09200, місто Кагарлик Київської області, площа Незалежності, 1. Телефони: (04573) 5-16-40, 5- 40-77, 6-09-34, е-mail: kagrada@ukr.net

Пошук по сайту

 

Головне меню

 

Погода

 

Банерообмін

 

Календар

 

 
Історія

   

fotobig/znak1b.jpg
Памятний знак
на території парку
про городище Торчеськ

 

fotobig/znak2b.jpg
Табличка на честь
перейменування
центральної вулиці

 

fotobig/znak4b.jpg

Посуд трипільської культури

fotobig/znak3b.gif
Герб Кагарлика
періоду СРСР

Кагарлик у Вікіпедії

Кагарлицький район у Вікіпедії

 

 

Ще племена прадавньої Трипільської культури, які утверджували себе передусім як осілі працелюби, заклали основи землеробства, скотарства на Правобережжі України. Проклали торгові шляхи до близьких і далеких обжитих земель.

У Кагарлицькому районі виявлено, вивчено немало археологічних пам'яток, які засвідчують, що своїми здобутками трипільці стояли в одному ряду з населенням найбільш розвинених за розвитком культури племенних і міжплемінних утворень.

Багата колекція археологічних знахідок у районі на місцях господарювання скіфів-орачів, ранніх слов'ян. На родючих землях від вабливої Росі до невтримного Дніпра, обіч тихоплинної Росави, Росавки, Горохуватки, інших річок наші далекі предки удосконалювали виробництво, побут, формували свій світогляд. Все це не зникло безслідно, а лягло в основу багатих традицій, звичаїв, що збереглися до наших днів.

Степи і села Кагарлицького району дуже багаті на археологічні пам'ятки, які належать до всіх історичних епох, починаючи з стоянок раннього періоду стародавнього кам'яного віку (палеоліту) і закінчуючи залишками міст та сільських поселень епохи Київської Русі.

Стоянки і поселення, родові могильники і кургани, городища і неукріплені селища, скарби ювелірних виробів і знахідки стародавніх монет — це лише невеликий перелік того, що є в розпорядженні істориків про територію Кагарлицького району в давнину.

Таких пам'яток на території району нараховується 114; це городища — 5, поселення — 40, курганів — 36, курганних груп — 27, грунтових могильників — 5.

Біля села Черняхів у 1900 та 1901 роках археолог Вікентій Хвойко вперше дослідив ранньо-слов'янскі могильники II- ст. н. е., відкрив нову архелогічну культуру наших пращурів, яку назвали за найменуванням села на Пороссі — черняхівською. Пізніше тут же виявлено ще два поселення того ж часу і трохи пізніших часів — трипільської культури (IV—III тисячоліття до н. е.), за назвою села в сусідньому Обухівському районі — Трипілля.

На правому березі Дніпра за 37 км. від районного центру лежить село Балико-Щученка. Воно цікаве своєю історією. Тут збереглися залишки городища Чучин, яке вперше згадується в літописі XI століття. Дане городище було фортецею і портом на Дніпрі і домінувало на всю навколишню територію. Відомо, що Чучин походить від назви річки Чучинка, яка протікала через село і воно почало заселятись на початку XVIII століття. Поруч з балкою, знаходиться село Балики, засноване Київським війтом Іваном Баликою в кінці XVI століття. Є і інша легенда походження назви села, яке вказує на риболовецький промисел, яким тут, певно, займалися, адже поселення розташоване біля річки («балик» і «щука»). В1921 році села Балик і Щучинка об'єдналися в одне село. Тут же археологи розкопали давньо-руське городище і кочівницькі кургани.

За архівними даними Кагарлицька волость згадується ще в 1866 році. До 1923 року Кагарлик був волостю і входив до складу Київського повіту. До Кагарлицької волості входило в той час 7 населених пунктів. Крім того, на території нинішнього району було ще чотири волості: Ставівська, Стайківська, Ржищівська та Черняхівська. Такі села, як Антонівка, Казіміровка (Горохове), Леонівка, Сущани відносились в той період до германської волості (нині Обухівський район), а село В. Пріцьки до Канівського повіту. Створено район за рішенням Президії ВУ ЦВК 7 березня 1923 року коли було затверджено адміністративно територіальний поділ України.

У 1995 році із складу району вийшло м. Ржищів, що одержало статус міста обласного підпорядкування, після чого територіальних змін район не зазнавав.

 

 

 

 

Оголошення

 

Посилання

 

Новини

   

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Лічильник

 

  Юрій Донських-2011 © Офіційний сайт Кагарлицької районної ради